Foredrag om motivation og løb

Motivation er på samme tid både utrolig vigtig og ubetydelig. Hvordan hænger det sammen, og hvordan kan man bruge motivation til lettere at nå ens løbemål?

Specialiseret i løbemotivation

Udover mange års erfaring med coaching af løbere på alle niveauer, har Max speciale fra universitetet i løbemotivation.

Der findes flere forskellige motivationsgrundlag for at løbe, og de forskellige grundlag kan have forskellige fordele og ulemper. Gennem foredraget får du indsigt i disse fordele og ulemper, så du har bedre muligheder for at opretholde en bæredygtig løbemotivation.

Kan man booste sin løbemotivation?

Der er ikke nogen magisk “boost-knap”, man kan trykke på, men der er faktisk flere ting, du kan gøre, for at hjælpe motivationen på vej, så det bliver lidt lettere at opretholde dine løbemål. 

Max byder ikke blot ind med den teoretiske baggrund, men deler til foredraget også ud af egne erfaringer gennem sine mange år som eliteløber og coach.

Book dit foredrag nu

Skriv til RunMax, for at aftale nærmere.

Du er også velkommen til at ringe på 25119286.

0
    0
    Din kurv
    Din kurv er tomTilbage til shop